služby
MYTÍ A ODMAŠŤOVÁNÍ

 

Mytí a odmašťování


Specializujeme se i na mytí a odmašťování. Nabízíme je jako samostatnou činnost, ale samozřejmě mohou být i součástí větší zakázky.
 

Strojové vybavení a produkty

  • K mytí výlisků používáme speciální zařízení značky PERO. K mytí obrobků nám slouží několik myček značky SUMMA a zaměřujeme se i na mytí obalů strojem značky BUPI.
  • Stroj PERO R2 je komorové zařízení pro mytí výlisků s velmi přísnými požadavky na technickou čistotu, tzv. fine cleaning. Jako mycí médium využíváme Dowclene 1601, vyrobené na bázi modifikovaných alkoholů. Využitelný prostor koše, který se do zařízení umisťuje je 608 × 425 × 240 mm, maximální velikost výrobku by tedy neměla překročit tento rozměr. Kapacita zařízení jsou dva koše pro jeden mycí cyklus.
  • Většinu realizovaných projektů mytí a odmašťování v této kategorii představují výlisky do automobilového průmyslu.
  • mytí obrobků, kde nejsou požadavky technické čistoty tak přísné, využíváme převážně karuselové myčky od firmy SUMMA, ale k dispozici máme i komorovou myčku téže značky. Pracujeme s odmašťovačem Bonderite 5225 a následně pasivátorem Bonderite 6748 či Bonderite 6764. Před odesláním dílců zákazníkovi výrobky pečlivě balíme, abychom zajistili jejich ochrana proti korozi. Velikost pracovní plochy je 1200 × 800 mm.
  • Pro mytí obalového materiálu, tzv. blistrů, využíváme stroj BUPI. Mytí obalů je velmi důležité pro zachování čistoty dílců, které se do nich následně ukládají.
     

Významné realizované projekty

Siemens, s.r.o.

(odštěpný závod Busbar Trunking System, divize Low Voltage), zásobování závodu montážními podsestavami

Karsit Jaroměř, s.r.o.

Montáž náprav zahradních traktorů